Dviračio laikikliai ir stogo bagažinės. Ką reikia žinoti ir ar verta įsigyti?

Visi žinome, jog vasara – tikras kelionių metas.
Kuomet už lango šviečia saulė ir turime lengvą vėjėlį, nėra nieko geriau nei smagi kelionė dviračiu ar pasiplaukiojimas baidarėmis.
Nors dviračių takai Lietuvoje po truputį vis plečiasi ir vis daugiau jais galime kur nors nukeliauti, infrastruktūra tikrai dar nėra pasiekusi Vakarų Europos lygio.
Dėl šios priežasties, daugelis savo laisvalaikio instrumentus bei papildomus kelionių daiktus vežasi ant specialiai tam pritaikytų platformų ant bagažinės, kablio ar tiesiog ant automobilių stogų.
Šiame straipsnyje mes pakalbėsime būtent apie tai – dviračio laikikliai ir stogo bagažinės, ir ar apsimoka juos įsigyti jei esate dviračių ar baidarių pramogų mėgėjai.
Dviračio laikikliai – pakankamai brangūs, tačiau turintys privalumų
Jei esate aktyvaus poilsio mėgėjai, ko gero sutiktumėte, jog dviratis yra neatsiejama jūsų laisvalaikio dalis.
Dviračiu smagu ir patogu keliauti visur kur yra įrengti tinkami dviračių takai, tačiau pripažinkime, jų išvystymo mūsų šalyje dar tikrai trūksta.
Dėl šios priežasties vis dar renkamės transportuoti dviračius automobiliais. Na, o tam, kad galėtume patogiai juos vežtis, padeda laikikliai ant jų stogų.
[toc]
Iš tiesų stogo laikiklius galima išskirstyti pagal tai kur jie yra montuojami:
- Automobilio stogo laikikliai
- Užpakalinio dangčio laikikliai
- Laikikliai ant kablio
- Laikikliai ant atsarginio rato.
Sprendžiant kurį iš šių laikiklių tipų pasirinkti reikia įvertinti tokius dalykus kaip patogumas jums, jūsų automobilio aukštis ir kaip toli planuojate transportuoti savo dviračius. Paprastai parduotuvėse pardavinėjančiose stogo laikiklius yra nurodyta kokiam automobilio tipui pagal jo specifikacijas geriausiai tiks koks laikiklis.
Ekspertai taip pat atkreipia dėmesį ir į tai, jog dviračio laikiklis ant stogo yra ir brangiausias pasirinkimas, dėl pačios kainos ir dėl to, jog ženkliai padidėja ir pačio automobilio kuro sąnaudos. Norintys kiek sutaupyti paprastai renkasi universalaus tipo laikiklius kurie tinka įvairiems automobiliams, yra ženkliai pigesnis ir neatsiliepia itin brangia kuro ekonomija.
Žinoma, reikia įvertinti ir tai kokie yra jūsų įprastos kelionės įpročiai. Jei dažnai vykstate po įvairias miškingas vietas kur keliai yra pakankamai siauri, vargu ar stogo laikiklis bus geras variantas, kadangi atsiranda rizika dviračiams būti užkliudytiems šakoms ir panašiai. Tokiu atveju kur kas geriau tiks laikiklis montuojamas ant automobilio kablio, dangčio ar atsarginio rato.
Tiesa, stogo laikiklis turi ir privalumų. Visų pirma, tai yra saugiausias variantas iš visų minėtų. Čia vežamus dviračius galima labai patogiai prirakinti, taip apsisaugant nuo galimų piktų ilgapirščių kėslų, net ir pastačius automobilį ilgesniam laikui.
Kitas dalykas, stogo laikiklis netrukdys naudotis bagažine. Jei vykstate į kelionę ilgesniam laikui, dažnai reikės krauti ir iškrauti įvairius daiktus į bagažinę. Su stogo laikikliu čia bėdų nebus, kadangi turėsite nekliudomą prieigą prie jos.
Laikikliai baidarėms – ne itin populiarus variantas lietuvių tarpe
Dar viena pramoga kurią neretai pasirenkame šiltuoju sezonu – malonus pasiplaukiojimas baidarėmis po įvairius vandens telkinius, kartais dažnesnis užsiėmimas net už važinėjimąsi dviračiu. Visai kaip ir su dviračio laikikliais, specializuotų, baidarėms skirtų variantų yra tikrai nemažai, tačiau, anot pardavėjų, jie nėra labai populiarus pasirinkimas lietuvių tarpe.
Iš esmės galima sakyti, jog specializuotų laikiklių yra bet kokiai paskirčiai ar tai būtų dviratis, baidarės ar slidės, tačiau mūsų tautiečiai mieliau renkasi kitokius būdus transportuoti savo vandens pramogų instrumentą. Esą baiminamasi, jog tokio pobūdžio laikikliai gali uždengti automobilio numerius, stabdžių žibintus ir trukdyti matomumui vairuojant automobilį.
Tai viso labo tėra tik mitas, kadangi baidarių laikikliai ant stogo ar kitur, yra tokie pat kokybiški ir geri, kaip kad ir dviračių laikikliai. Tiesa, jų tvirtinimas reikalaus iš žmogaus kiek daugiau kantrybės, atidumo ir laiko. Bet jeigu esate tikras baidarių entuziastas ir dažnai vežatės savo įrangą kur nors paplaukioti, didesnių bėdų jums kilti neturėtų.
Stogo bagažinės – patogiausia ilgai kelionei
Vakaruose stogo bagažinių populiarumas yra tikrai didelis. Netelpant daiktams ar įrangai į automobilio bagažinę, nėra nieko geriau už puikiai atrodančią, aerodinamišką ir didelio tūrio bagažinę ant stogo.
Keliaujant, ypač ilgesniais atstumai atsiranda ir daugiau daiktų kuriuos reikia vežti ar tai būtų palapinės, meškerės, krepšiai, banglentės ar net nardymo kostiumai.
Jei automobiliu vykstame ne mes vieni, tačiau šeimos nariai ir draugai, žiūrėkite, laisvos vietos automobilio salone kaip ir nelieka. Todėl toks papildomas dalykas bus pati geriausia išeitis jei jaučiate, jog automobilyje atsirado vietos trūkumas.
Tiesa, toks aksesuaras bus ir brangiausias variantas iš visų paminėtų papildomų automobilio priemonių. Nauja bagažinė ant stogo paprastai kainuoja nuo 600 eurų ir daugiau, jei renkamės didelio tūrio, XL dydžio variantą.
Na, bet jeigu keliaujate daug ir dažnai, ko gero abejonių nekyla dėl to ar toks dalykas atsipirks. Atsakymas – tikrai taip, svarbiausia išsirinkti tokį variantą kuris bus kokybiškas ir atitiks visus jūsų lūkesčius.
Pabaigai
Straipsnyje aptarėme dviračių ir baidarių laikiklius bei stogo bagažines. Taigi, ar iš tiesų apsimoka įsigyti kurį nors iš šių variantų? Na, jeigu neretai keliaujate ir su savimi vežatės didelį kiekį įrangos, tuomet atsakymas tikrai yra taip.
Net ir nusipirkus brangesnį variantą, jums jis tikrai atsipirks, o svarbiausia yra pasirinkti tokį aksesuarą kuris labiausiai atitiks jūsų lūkesčius.